Lajme

Milaim Zeka lavdëron Nismën e AAK-në për ‘Trepçën’, godet Vetëvendosjen


Publikuar më:


Ndërkohë e ka akuzar ashpër Lëvizjen Vetëvendosje dhe liderin e saj për kundërshtimin që ky projektligj të kalojë.

Madje Zeka thotë se lideri i Vetëvendosjes Visa Ymeri e ka humbur logjikën dhe arsyen./Lajmi.net

 

Postimi i tij në Facebook:

Mençuri e pare e AAK- dhe Nismes

Sote, ne Parlamentin e Kosoves, ne leximin e pare, kaloi Ligji per Trepçen.

Vetem Lista Serbe, edhe taravolat e VV ishin kunder.

Sinqerisht, kur e shifsha dhe e degjojsha Visar Imerin duke fole e shkumu, me vinte keq per votuesit dhe simpatizantet e ndershem te VV se kush po ju prine. Ky njeri, definitivisht e ka humbur logjiken dhe aresyen.

Nuk mundet more njeriu vetem pse ja ka inati qeverise, me kundershtu per çdo gja. Te pakten jo per Trepçen bre.

Pasha Zotin, su u qune serbet me kundershtu, e dita qe Qeveria ja ka qellu kesaj radhe.

Keshtu menduan edhe AAK ja dhe Nisma. Per sonte: Hallall! Ju liderve te VV, ishalla ju shkruane dikush ndonje hajmali, se perndryshe, nuk po di çka me ju thane!!!

.

Comments
To Top