Sport

Messi shënoi golin e 500-të në karrierë, por kurrë nuk ka shënuar ndaj këtij ekipi (Foto)


Publikuar më:


messio

Leo Messi më në fund ka shënuar pas 5 ndeshjeve.

Në takimin në mes të Barcelonës dhe Valencias, argjentinasi theu rekord, duke shënuar golin e 500-të në karrierë, përcjell Gazeta Blic.

450 prej këtyre 500 golave Messi i ka realizuar me Barcelonën, ndërsa të tjerat me kombëtaren e Argjentinës.

Prej tyre, 38 ishin het-trike, ndërsa golin e parë me Barcleonën Messi e realizoi ndaj Albacetes në maj të vitit 2005.

Messi ka shënuar ndaj gjithsej 90 kundërshtarëve të ndryshëm, ndërsa më së shumti gola i ka shënuar Atleticos (25 gola në 30 ndeshje), Sevillas (25 gola në 25 ndeshje) dhe Real Madridit (21 gola në 32 ndeshje).

Ekipi të cilit Messi kurrë nuk i ka shënuar është Chelsea, me gjithsej 8 paraqitje kundër por asnjë gol të shënuar. /Gazeta Blic/

MESSI0

Comments
To Top