Sport

Messi i “lutet” Valdesit, Ibrahimovici mund t’ia “prishë” natën e Vitit të Ri


Publikuar më:


Suedezi ka arritur të shënoi 50 gola deri më tani, në dy fanella, PSG dhe Manchester United.

Por, 35 vjeçari ka një mundësi të artë për të lënë pas pesë herë fituesin e Topit të Artë, ku nesër luan ndeshjen e fundit për vitin 2016, përballë Middelsbrough.

Middelsbrough nesër është mysafirë i Manchester Unitedit në ‘Old Trafford’.

Interesant është fakti se rekordin e Lionel Messit do të tentojë ta ruaj Victor Valdes, i cili mbron portën e Middelsbrough.

Valdes me paraqitje të mirë dhe stopim të Ibrahimovicit, ndoshta do t’i evitonte një rezultat jo të mirë skuadrës së tij, por do t’i bënte favor të madh ish bashkëlojtarit të tij, Lionel Messi./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top