Sport

Menaxheri i Yaya Toure vë në sprovë Pep Guardiolan


Publikuar më:


Së fundi menaxheri i Yaya Toures, Mud-slinging Seluk, ka ngritur dyshime në cilësitë dhe sukseset e trajnerit të Manchester Cityt.

Ai i ka kërkuar Guardiolas, që nëse dëshiron të tregoj se është trajner i mirë, le ta merr drejtimin e Sunderlandit ose të Zaragozës.

“Ekipin që Pep mori te Barca, ishte i ndërtuar nga Frank Rijkaard, ai ishte me fat që kishte Lionel Messin në ekip. Ishte Barca që e bëri Messin, dhe jo Pep. Luis Enrique ka treguar se suksesi i Barcelonës nuk ishte për shkak të Guardiolas”, ka deklaruar Seluk, përcjell Lajmi.net.

“Nëse Pep dëshiron të tregoj se është trajner i madh, atëherë le ta merr drejtimin e Sunderland dhe Zaragozës. Le të shohim sa do të jetë i mirë në skuadra ku nuk kryen transfero të mëdha”, ka shtuar ai.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.

Comments
To Top