Lajme

Mediat britanike: Bandat shqiptare po helmojnë Evropën me raki (Foto)


Publikuar më:


Sipas medias britanike, pas kësaj fshihen bandat shqiptare.

Hannah Powell mbeti e verbër pasi piu kokteje që mendohet se kanë përmbajtje të lartë toksike metanoli, teksa ishte duke festuar në resorin Laganas, në ishullin grek të Zante.

20-vjeçarja u shtrua në spital në Greqi dhe në fillim të kësaj jave është transportuar në Britani, ku është shtruar në spitalin “James Cook” në Middlesbrough dhe shëndeti i saj po përmirësohet.

Mediat greke kanë raportuar se Hannah, besohet të ketë konsumuar pije me alkool të lirë.

Lufta e çmimeve të pijeve alkoolike të furnizuara nga bandat shqiptare është shkaktar për numrin e madh të personave që janë sëmurë nga helmimi me alkool, raporton “The Sun”.

Hetimi ka zbuluar se si bandat transportojnë raki kontrabandë nga Bullgaria në Evropë. Alkooli shërbehet në shishe që duket krejtësisht normale për pushuesit, por, që përmban substanca të shumta toksike.

Një burim i paidentifikuar nga një lokal në ishullin grek citohet nga “The Sun”: Të marrësh kontrollin e bareve është një biznes i madh dhe gangsterët shqiptarë janë duke drejtuar shfaqjen. Çelësi është të shesësh pije me çmimin më të lirë të mundshëm.

British tourist, 20, left BLIND after collapsing with kidney failure when her 'party cocktail' was spiked 'with cheap alcohol' on a Greek holiday island
British tourist, 20, left BLIND after collapsing with kidney failure when her ‘party cocktail’ was spiked ‘with cheap alcohol’ on a Greek holiday island

suni2

British tourist, 20, left BLIND after collapsing with kidney failure when her 'party cocktail' was spiked 'with cheap alcohol' on a Greek holiday island
British tourist, 20, left BLIND after collapsing with kidney failure when her ‘party cocktail’ was spiked ‘with cheap alcohol’ on a Greek holiday island
Comments
To Top