Lajme

Mbi 20 të lënduar në sulmin me sëpatë në një tren në Gjermani


Publikuar më:


Më shumë se 20 persona në Gjermani janë lënduar pasi një person me sëpatë i ka sulmuar në një tren.

Sipas medieve gjermane, në Heidingsfeld policia ka ndërmarrë menjëherë hapat e parë dhe ka nisur me operimin.

21 persona raportohet se janë lënduar dhe një i dyshuar thuhet se është qëlluar.

Linja hekurudhore Wurzburg-Heidingsfeld dhe Oschsenfurt është mbyllur.

Sipas agjencisë së lajmeve DPA, policia ka deklaruar se ka të lënduar që janë në gjendje të rëndë.

Comments
To Top