Ferizaj

Mbahet koncert i Ansamblit “Kastriotët” në Ferizaj


Publikuar më:


Bashkatdhetarët ferizajas, patën rastin që sonte të argëtohen në sheshin e qytetit në Ferizajt, me një koncert të përgatitur enkas për ta, nga Ansambli i Këngëve dhe Valleve “Kastriotët” në Ferizaj.

Në këtë koncert, kanë marrë pjesë edhe drejtorja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Xhemile Murati-Shabani me bashkëpunëtoret e saj, si dhe shumë qytetarë.

Në këtë koncert është paraqitu orkestra folklorike, orkestra popullore si dhe grupi i valleve.

To Top