Sport

Manchester City fiton dhe rrëmben pozitën e tretë [VIDEO]


Publikuar më:


city-634x358

Manchester City a fituar pa problem kundër Stoke Cityt me rezultat të thellë 4:0, ndeshjen në të cilën nuk luajti fare Xherdan Shaqiri.
City goli e parë e shënoi në minutën e 35 me anë të Ferandos, ndërsa tetë minuta më vonë Aguero e dyfishoi epërsinë në 2:0 nga pika e bardhë.

Në pjesën e dytë në skenë doli sulmuesi i ri, Iheanacho, i cili shënoi dy gola të tjerë.
Pas kësaj fitoreje City ngritët në pozitën e tretë me 64 pikë, ndërsa Stoke City në vendin e nenet me 47 pikë.

Comments
To Top