Lajme

Manastiri ngritet në këmbë, protestojnë kundër ajrit të ndotur (Video)


Publikuar më:


Qytetarët në Manastir janë ngritur në këmbë. Protestat dhe bllokadat në rrugë të ‘REK Manastir’. Jeta është prioritet dhe jo politika; Ajër të pastër për fëmijët tanë; – bën thirrje protestuesit kundër ndotjes së ajrit.

Të revoltuar nga injorimi i institucioneve për mos ndërmarrjen e kësaj gjendje, tani ky qytet është ndër më të ndoturit. /Telegrafi/

.

Comments
To Top