Lajme

“Luftë verbale” mes Shtëpisë së Bardhë dhe Trumpit


Publikuar më:


“Disa prej statistikave që janë cituar, mund të themi se, nuk reflektojnë natyrën e marrëveshjes financiare mes Boeingut dhe Departamentit të Mbrojtjes”, ka thënë zëvendësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, raporton Ruters, transmeton lajmi.net.

Trump më parë kishte shkruar në Twitter se qeveria duhet të anulojë blerjen e avionit të ri presidencial që prodhon “Boing”, sepse, siç tha ai, është shumë i shtrenjtë.

“Boeing” ende nuk ka komentuar mbi deklaratën Trumpit.

Forcat Ajrore amerikane ka treguar më parë se për dy avionët e ri janë ndarë 1.65 miliardë dollarë, dhe për të “Boeing” në janar të këtij viti është nënshkruar kontrata e parë me vlerë 25.8 milionë dollarë. /Lajmi.net/

 

.

Comments
To Top