Ferizaj

,,Luboteni” në finale të Kupës së FVK-së “


Publikuar më:


Ferizaj.08.12.2018. Volejbollistët e KV “Luboteni” sonte kanë siguruar pjesëmarrjen në finale duke mundur KV “Theranda” me rezultat 3:0 në sete.
Ndedhja e gjysmë finales për kupën e Federatës së Volejbollit është zhvilluar në Palestrën e Sporteve Bill Clinton, ku edhe njëherë volejbollistët ferizajas kanë treguar se nuk lejojnë befasi.
Pas kësja fitore me rezultat 3:0 volejbollistët ferizajas luajnë për titullin e kampionit kundër KV ”Prishtina Voley” ora 15:00 në Palestrën e Sporteve në Ferizaj.
Klubi “Luboteni” ka ftuar të gjithë dashamirët e volejbollit që nesër të përkrahin klubin e tyre që Kupa e FVK-së të mbetet në Ferizaj. Një ftesë e veçntë me këtë rastë është bërë për tifozerinë ferizajase “Ujqit”

Shfrytëzimi i materialeve të ferizajpress.com nga ndonjë website ose medium tjetër, pa e cekur burimin e materialit, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar.

Redaksia| Tel: +383 44 733 733
E-mail: redaksia@ferizajpress.com

Marketing| Tel: +383 49 806 106
E-mail: marketing@ferizajpress.com

Facebook

To Top