Ferizaj

Luboteni në finale të Kupës “Adem Jashari” në volejboll


Publikuar më:


Volejbollistët e  KV “Luboteni” sot kanë mundur  ekipin KV “Drenica”  në kuadër të   garave për Kupërn “Adem Jashari” në volejboll

Këto gara po zhvillohen në kuadër të shënimit të   Epopesë së UÇK-së.

Nesër  pritet të zhvillohet ndëshja finalë ku volejbollistët ferizajs do të përballën me lojrtarët e KV “Partizani” nga Tirana të cilës sot kanë mundur ekipin “Prishtina volley”

“ Për këto gara janë ftuar klubet më të mira monentalisht  në Kosovë si dhe një ekipë nga Shqipëria, ai i Partizanit, i cili është nënkampion aktual”  ka thënë Shpend Rushiti.

To Top