Ferizaj

Luboteni e fillon mbarë


Publikuar më:


Ferizaj.10.02.2019. Çunat e KV “Luboteni”  sonte treguan se edhe për stinorin pranverorë kanë hyrë të përgatitur.

Ata sonte në  palestrne e Sporteve Bill Clinton në Ferizaj, në kuadër të kampionatit në Superligën e Kosov, kanë mposhtur  ekipin e KV “Peja” me rezultat  3:1 në seta.

Mposhtja e  pejaneve, kampion në fuqi tregon se volejbollistët    ferizajas edhe këtë stinorë kanë hyrë të përgatitur dhe me ambicje për kreun e tabelës, ku momentalisht  gjendet vetëm një pikë prapa Prishtinës por kjo do të vendoset  javën e ardhshme se kush do ti prijë  tabelës.

Këto janë rezultatet e ndheshjes  KV Luboteni-KV Peja

KV Luboteni 3:1 KV Peja 
(25:23, 22:25, 28:26, 25:17)

To Top