Sport

Liverpool – Dortmund, atmosferë e jashtëzakonshme para ndeshjes (Video)


Publikuar më:


liverpool1

Miqësia dhe respekti i madh që tifozët e Liverpoolit dhe Dortmuntid kanë mes vete është dëshmuar sërish.

Para takimit të dytë çerekfinal në Europa League në mes të Liverpoolit dhe Dortmundit, të shumtë ishin tifozët gjermanë të cilit kishin mbërritur në Liverpool.

Qendra e qytetit ishte mbushur me tifozë të të dyja ekipeve, ndërsa që të dy tifozëritë po këndonin njëzëri, përcjell Gazeta Blic

Të dy tifozeritë filluan ta këndojnë himnin ‘You’ll Never Walk Alone’ dhe ta thërrisnin emrin e Jurgen Klopp.

Shikoni pamjet më poshtë. /Gazeta Blic/

Comments
To Top