Lajme

Lista Serbe: Mustafa nuk na konsultoi për shkarkimin e Mariqit, ja hapat e ardhshëm


Publikuar më:


Lista Serbe

“Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të duhet të bëjë të ditur se në çfarë baze ka vendosur për të hequr një prej ministrave tanë dhe emërimin e një tjetri, dhe pse administrata e tij po mashtron publikun se ajo është bërë në pajtim me Listën e Serbisë”, thekson Lista Serbe.

Lista Serbe ka thënë se me vendosmëri do t’i përgjigjen këtij sulmi politik ndaj tyre dhe popullit serb, përcjell lajmi.net.

“Serbët në Kosovë na kanë dhënë besim se ne do t’i mbrojmë interesat e tyre dhe për të mbrojtur atë kundër të gjitha formave të dhunës, dhe atë që bëri sot Mustafa është një akt i dhunës, i cili nuk do të mbetet pa përgjigjen tonë,” thotë lista e Serbisë.

Ata kanë ftuar Mirjana Jevtiqin për të kundërshtuar emërimin e sotëm si një ministre, dhe kështu të pengojë përpjekjen e Mustafës që të dobësojë, siç thonë ata njerëzit e tyre në Kosovë. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top