Lajme

Lindin katërnjakë identike, ndodh njëherë në 15 milionë


Publikuar më:


Këto janë foto të katërnjakeve identike nga qyteti i Albertës, në Kanada. Abigail, Mckayla, Grace dhe Emily Webb janë ngjizur në mënyrë natyrale dhe shanset që ato të ishin identike, sipas statistikave ishin 1 në 15 milion.

Vogëlushet kanë lindur në Maj, ndërsa dy prindërt e rinj, Bethani 22-vjeçare dhe Tim 23-vjeç. Vajzat e vogla tashmë janë 2 muajshe dhe ato janë bërë pjesë e një seti fotografik shumë të veçantë, kur foshnjat e vogla duke sikur janë personazhe të një pylli të magjepsur.

Një ekip prej gjashtë fotografësh ka punuar për rreth tre orë që vogëlushet ti zinte gjumi në të njëjtën kohë.

katernjak

katernjak1

katernjak2

Comments
To Top