Kultura-Arti

Linda Halimi shpallet fituese e Festivalit të këngës në RTSH, fiton të drejtën e përfaqësimit të Shqipërisë në “Eurovision” (Video)


Publikuar më:


Këngëtarja Linda Halimi është shpallur fituesja e edicionit të 55-të të Festivalit të Këngës në Radio Televisionin Shqiptar.

Kënga e saj “Botë” është vlerësuar me pikët maksimale nga votat e publikut dhe të një pjese të jurisë, ngase disa prej tyre të cilët nuk ishin të pranishëm në sallë, dështoi lidhja direkte me ta.

Linda është shpallur fituesja e këtij edicioni, duke fituar në këtë mënyrë biletën për ta përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovision 2017.

“Eurovision” vitin e ardhshëm do të organizohet në Kiev të Ukrainës, në datat 9, 11 dhe 13 maj 2017. /Telegrafi/

Comments
To Top