Ferizaj

Leard Sadriu asistoj në golin e tretë për Shkëndijën në fitoren 5 me 2 ndaj Pobedës


Publikuar më:


Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Leard Sadriu, ndihmoi kampionin në fuqi dhe liderin e Maqedonisë Veriore, Shkëndijën nga Tetova në fitoren bindës me rezultat 5:2 në përballje me Pobedën nga Prilepi, në ndeshjen e javës së 25-të.

Lojë e pëlqyeshme e Shkëndijes që kënaqi shikuesit në Stadiumin e Qytetit në Tetovë. Sadriu luajti tërë takimin, dha maksimumin për kuqezinjtë.

Për Shkëndijen shënuan: Alimi (5’), Totre (14’), Bejtullai (27’), Radeski (84’) e Junior (86’) dhe për Pobedën realizuan Makota (76’) e Trajkovski (90+

To Top