Ferizaj

Largohen nga QKUK, Enveri dhe Fidani, drejt aeroportit për të udhëtuar në Austri


Publikuar më:


Enver Xhokli dhe Fidan Gashi, dy nga të lënduarit rëndë nga shpërthimi i bombolës së gazit në një restorant në Ferizaj, do të dërgohen sot për trajtim mjekësor në Linz të Austrisë.

Ata para pak minutash janë larguar nga QKUK, ku kanë qenë duke u trajtuar.

Ministri i Shëndetësisë  Armend Zemaj, bashkë me Ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Ëeidinger do të jenë në Aeroport në ora 13:00 për të përcjellë nisjen e tyre

To Top