Lajme

LAJMI I FUNDIT: Policia gjermane arreston shoferin e kamionit dhe vret një të dyshuar


Publikuar më:


Sipas Reuters, policia gjermane ka arrestuar shoferin e kamionit i cili deri me tash raportohet se kanë vdekur nëntë persona dhe më shumë se 50 janë plagosur, transmeton lajmi.net.

Po ashtu policia gjermane ju ka bërë thirrje berlinezve që të qëndrojnë në shtëpi.

Ky është cilësuar si sulm terrorist. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top