Lajme

Lajmi i fundit: Jeremiq humb garën për sekretar të OKB-së, Guterres sekretar i ri


Publikuar më:


Antonio Guterres

Me këtë lajm konfirmohet se kandidati i Serbisë, Vuk Jeremiq ka humbur garën, transmeton lajmi.net.

“Marrëveshja është arritur, anëtarët e Këshillit të Sigurimit të OKB-së me kanë zgjedhur për sekretar të ri të OKB-së. Jam i lumtur dhe i nderuar”, ka shkruar Guterres në Twitter. /Lajmi.net/

AFP: Jeremiqin e pret veto për shkak të kundërshtimit të pavarësisë së Kosovës

.

Comments
To Top