Ferizaj

Labinot Tahiri publikon foto të personave të lënduar nga shpërthimi që po trajtohen në QKUK


Publikuar më:


Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka publikuar fotografitë brenda QKUK-së të personave që po shërohen si pasojë e lëndimeve të marra nga shpërthimi i bombolës së gazit në Ferizaj.

Ai ka përmendur identitetin e dy të lënduarve që kanë mbetur jashtë listës për shërim në Turqi.

Postimi i tij i plotë:

Sot isha në spital për ti vizituar të gjithë ata persona që ndodhën në restauranin ku shpertheu bombola e gazit!!!

I pranishëm te Enver Xhokli dhe te Fidani, ku kanë mbetur jashtë listës për tu nisur në Turqi!

Gjendja e tyre është tepër e rëndë dhe janë në komë.

Respekt maksimal për mjekët dhe personelin, por kjo është gjendja…!

Po presim aeroplanin me mjekët nga Turqia me i marrë edhe Enverin dhe Fidanin , duke mos ndarë asnjerin nga ajo listë!!

Jemi bashk në këto sfida.

Tani jam nē sheshin e Ferizajt duke i tubuar paratë.

To Top