Ferizaj

Labinot Tahiri ndan donacion për gratë e veja të Krushës së Madhe të cilave iu vranë burrat gjatë luftës së fundit


Publikuar më:


Për nder të pavarësisë së Kosovës, humanisti Labinot Tahiri ka vendsour të bëjë një donacion prej 10.000 eurosh për gratë e veja të Krushës së Madhe.

Arsye e këtij donacioni, Labi thotë se është përkrahje për punët që i bëjnë ato për t’i mbajtur familjet ku shumë fëmijë mbeten jetima pa baballarë, përcjellë Gazeta Blic.

“Tani , kur sot po festojmë ditën e Pavaresisë së KOSOVÊS, burrat e shumë grave të veja nga Krusha e madhe dhe në Kosovë, u vranë në luftên e fundit, nga masakrat e bêra prej duarve të ushtrisë kriminale të SERBISË.”, shkruan ai.

Postimi i tij i plotë:

PËR NDERË TË PAVARESISË

DONACIONI I RADHËS 10.000€

10.000€ për gratë e veja të Krushës se madhe, si përkrahje për punet që ato i bëjnë për ti mbajtur familjet e tyre ku shumë fëmijë mbeten jetima pa baballarët e tyre!

Tani , kur sot po festojmë ditën e Pavaresisë së KOSOVÊS, burrat e shumë grave të veja nga Krusha e madhe dhe në Kosovë, u vranë në luftên e fundit, nga masakrat e bêra prej duarve të ushtrisë kriminale të SERBISË.

Nesêr do ti vizitojë , dhe do ta takojë zonjen Fahrie, kurse diten e marte do ti hedhim në llogarinë e shoqatës se tyre këto fonde!

Ju them të gjithave nënave dhe vajza shqiptare, do ta keni përkrahjen nga fondacioni ynë dhe duart e shqiptarëve gjithmonë.

Falenderojë të gjithë donatorët e Fondacionit.

Zoti ju bekoftë!

Me dashuri dhe respekt, Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë.

To Top