Ferizaj

Labinot Tahiri fton për protesta për liberalizim të vizave


Publikuar më:


Deputeti Labinit Tahiri përmes një postimi ka ftuar qytetarët e Kosovës në protesta në shenjë revolte për mos Liberalizimin e vizave nga BE-ja

” Vizat nuk ua sjellin nëpër shtëpia. Eja dhe kërko të drejtë tënde” ka shkruar Labi

Ky është postimi i plotë i Labinot Tahirit.

Studentë e ju qytetarë, aktin dhe përgjegjësinë time që keni kërkuar që mos të dale jasht Kosovë si Deputet, atë e kam kryer.

Unë jam vetëm në shërbim të drejtësisë, dhe drejtësi për liberalizim nuk pat as në vitin që lam pas dhe unë ndjejë përgjegjesi për këtë padrejtesi.
Vizat nuk ua sjellin nëpër shtëpia dhe as në shtëpine time! 
Eja dhe kërko të drejten tënde!

Me datën 10.01.2019, të bibloteka kombëtare
në ora 12:00 Prishtinë.
Protestë e qetë dhe e nevojshme për me ua hap syt atyre që po na bëjnë padrejtesi.

Për rrym nuk po dalmi, për gjëra elementare nuk po dalmi, të dalim bashk një zëri me i përkrah studentët dhe të rinjët për dëshprimin e tyre që po përjetojnë çdo vit..!

Mos të ju ndal as Bora e as Shiu për të drejtat e juaja.

Labinot Tahiri Ferizaj Kosove e Shqipêrisë 

To Top