Ferizaj

Labi sërish do të kandidojë në zgjedhje si deputet


Publikuar më:


Përmes një postimi në rrjete sociale, këngëtari Labinot Tahiri ka bërë të ditur se do të kandidojë në zgjedhjet që do të mbahen pas 40 ditë.

Ai tha se sa kam qenë deputet nuk jam korruptuar dhe kjo e shtyjnë që të jetë njëri nga kandidatet në zgjedhje për deputet.

Këngëtari nuk e bëri të ditur se në cilën parti do të anëtarësohet por tha se prapë do jetë njeri i qytetarëve dhe i kuvendit si deputet.

Postimi i plotë i Labit:

“Labinot Tahiri
@LabinotTahiriOfficial · Musician
Labinot Tahiri
tSpo8snmsdoared ·
Si lajmrim!!
Të dashur njerëz të këtij vendi të shejtë Kosovë e Shqipërisë!
Sa isha deputet, nuk u korruptova dhe nuk do behem ndonjeherë i tillë.
Dhurova 12 rroga per familje të ndryshme!
Vazhdova bamiresine edhe sa isha deputet, dhe pasi që nuk munda te jem serish, prap vazhdova me punën vullnetare që ma dha Zoti dhe populli.
Askush nuk e ka ditur që do mbahen zgjedhjet në këtë kohë, e sidomos kohë pandemie!
Por ama unē dhe ne nuk u ndalem!
Nuk e di sa iu duhem si person dhe njeri që mendoj 70% qind për vendin dhe njerëzit , se sa për vete!
Dua të ju them , si do që të ndodhē, deklarohem se do të kandidojë prap për të qenë njeri i qytetarëve dhe i kuvendit si deputet!
Pa filozofua se çka do bëjë, me rendesi uroj që e kam deshmua përgjegjesinë time ndaj jush dhe vendit.
Pra, ne cilen do parti që të jam, ( ku i kam ofertat) dijeni që jam vetem si KONTRIBUES I VENDIT DERI NE REALIZIMIN E SPITALIT PËR LEUKEMI dhe shumë punë të tjera në të mirë të vendit.
Ju dua dhe ju çmoj, jo vetem në kohë fushate.
Vepra dhe deshmi keni me mijera nga tooooo….!
LABINOT TAHIRI FERIZAJ KOSOVË E SHQIPËRISË


To Top