Lajme

Ky është grupi i Kosovës për kualifikime në EURO 2020


Publikuar më:


Kosovës i ka rënë shorti të luajë me Anglinë në Grupin A, në kualifikime për Kampionatin Evropian, EURO 2020.

Kosova mësoi sot gjatë hedhjes së shortit në Dublin se do të bëjë gara në Grupin A për kualifikime në Kampionatin Evropian të vitit 2020, raporton Gazeta Express.

Përveç, Anglisë, ndër kombëtaret më të forta të mundshme që Kosova ka mundur t’i ketë, këto janë tri kombëtaret tjera, mbase më të lehta në letër, në grupin e “Dardanëve” – Çekia, Bullgaria dhe Mali i Zi.

Ky është Grupi i Kosovës:

Grupi A: Anglia, Çekia, Bullgaria, Mali i Zi, Kosova

 

To Top