Ferizaj

KV Ferizaj starton me fitore, mund Prishtina Volley


Publikuar më:


Kampioni i Kosovës, Ferizaj, ka fituar kryendeshjen me rezultat 3:1 kundër Prishtina Volley, në kuadër të javës së parë të elitës së volejbollit të Kosovës (meshkujt).

Ndeshje e mirë mes këtyre dy skuadrave, por ferizajasit treguan përqendrim më shumë dhe ia dolën të startojnë me fitoren në hapje të kampionatit, në takimin që u zhvillua në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj. 

Superliga e meshkujve – Xhiroja e parë

Theranda – As Vushtrria 3:0 (25:10, 25:15, 25:9)

Peja – Drenica 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)

Drita – Prishtina 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

Ulpiana – Vëllaznimi 3:2

Ferizaj – Prishtina Volley 3:1

Superliga e femrave – Xhiroja e 1-rë

M-Technologie – Feronikeli 3:0 (25:3, 25:4, 25:8)

Ferizaj – Fushë Kosova 1:3 (25:27, 23:25, 25:22, 18:22)

Kastrioti – Prishtina 0:3 (17:25, 16:25, 19:25)

Drita – Gryka 3:0 (25:8, 25:8, 25:11)

Skenderaj – Malisheva 3:0 (25:9, 25:13 ,25:14)

To Top