Ferizaj

Kuka dhe Shala në Ferizaj, me këto dy trasnsferet e fundit kompletohet skuadra


Publikuar më:


Ferizaj; 17.08.2019 Në përpjekje të vazhdueshme për konsulidimin e skuadrës njoftohet  se FC Ferizaj ka arritur marrwveshje me Shalwn dhe Kukwn.

VIKTOR KUKA (Qendërmbrojtës) rikthehet përsëri në klubin ferizajas  ku kishte paraqitje shumë të mira. Me përvojen që ka pritet të jetë shtylla kryesore në mbrojtje.

ADONIS SHALA (Sulmues) i ardhur nga Feronikeli me paraqitje shumë të mira stinorin e kaluar, pritet që të jetë bomberi i skuadrës ferizajase.

Deri më tani Ferizaj është përforcuar me;

BEKIM ISUFI(Kryetrajner)

TAULANT DAJAKU(Mesfushorë)

PERPARIM LIVOREKA(Sulmues)

BUNJAMIN ASANI(Mesfushorë)

FILLONIT SHAQIRI(Mesfushorë)

ZGJIM MUSTAFA(Mesfushorë)

BEHAR BARDHI(Mbrojtës)

FATIH KARAHODA(Sulmues)

DONAT KAQIU(Portjer)

ERGON HYSENI(Mbrojtës)

ALBAN REXHEPI(Sulmues)

EDON SADRIU(Sulmues)

ASAMOAH SAMUEL(Mesfushorë)

PRINCE K. OWSU( Mbrojtës)

NUPAYA ALHASSAN(Mbrojtës)

OKYERE ROCKSON(Sulmues)

Dardan Jashari(Mbrojtes). 
Klubi u ka  dëshiruar mirëseardhje të gjithë trasnfereve.

Shpresojmë që me përvojën e tyre kanë me dhënë më të mirën për klubinferizajas.

Përpara FC FERIZAJ

To Top