Lajme

Kuçi: Koalicionin PDK-LDK nuk e vënë në krizë disa deklarata


Publikuar më:


Zëvendëskryeministri dhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajredin Kuçi e ka përjashtuar mundësinë e krizës në koalicionin aktual qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK).

Duke u ndërlidhur me disa deklarata të ministres së Tregtisë dhe Industrisë nga radhët e LDK-së, Hykmete Bajrami, e cila e kishte thënë se asnjë partie politike nuk do t’i konvenonte një koalicion i cili nuk e miraton Ligjin për Investime Strategjike, Kuçi ka thënë “koalicionin qeverisës as nuk e kanë lidhur disa deklarata dhe as nuk e vënë në krizë disa deklarata”.

Sipas Kuçit, janë konceptet qeverisëse e programore ato që e mbajnë gjallë apo jo një qeveri të koalicionit.

“Koalicioni qeverisës e vënë në krizë ose jo parimet, konceptet dhe programi qeverisës”, është shprehur Kuçi.

Comments
To Top