Ferizaj

Kryetari Svarqa takohet me kryetarin e Fushë Kosovës, Burim Berisha


Publikuar më:


Numri një i qytetit të Ferizajt, Muharrem Svarqa, ka pritur në një takim zyrtarë, kryetarin e Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha.

Me këtë rast kryetari Svarqa, këtë të fundit e ka njoftuar me shumë projekte që janë duke realizuar në qytetin e Ferizajt. Sipas tij vetëm gjatë këtij viti në realizmi e sipër janë mbi 96 projekte infrastrukture që po realizohen në qytet, por edhe në fshataret e komunës së Ferizajt.

Nga ana tjetër kryetari i Fushë Kosovës, Burim Berisha ka falënderuar kryetari Svarqa, për mirëpritjen e bëri dhe ka përgëzuar për punën që po bën në realizmin e shumë projekteve për qytetarët.

Në fund të dyja palët u pajtuan për bashkëpunim në mes Komunës së Ferizajt dhe asaj të Fushë Kosovës.

Comments
To Top