Lajme

Kryeministri takohet me Grupin Parlamentar të LDK’së, flasin për demarkacionin


Publikuar më:


Kur kanë mbetur vetëm edhe dy javë për debatin ndërpartiak dhe debatin koalicion qeveritar –opozitë, rreth Marrëveshjes së demarkacionit Kosovë – Mali i Zi, LDK, si udhëheqëse e Qeverisë, tashmë ka filluar përgatitjet për këtë debat.

Sipas paralajmërimeve, debati rreth demarkacionit do të zhvillohet më 3 gusht në sallën alternative të Kuvendit të Kosovës.

Pikërisht në këtë sallë, siç njofton KTV, sot ka filluar takimi i Grupit parlamentar të LDK-së.

Në takim po merr pjesë edhe kryetari i LDK-së e kryetari i Qeverisë së Kosovës Isa Mustafa.

Nuk dihet se çfarë po diskutohet në këtë takim, por supozohet se takimi është një presion ndaj deputetëve për ta votuar ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacionit të paraparë të bëhet më 4 gusht.

Por, dihet se kundër kësaj marrëveshjeje tashmë janë disa deputetë të kësaj partie ndër të cilët edhe eksperti Shpejtim Bulliqi.

Comments
To Top