Lajme

Kryeministri i Bullgarisë: Gruevskin as që dua ta përshëndes


Publikuar më:


boris-690x380

Kryeministri i Bullgarisë,Boyko Borissov ka fajësuar Maqedoninë për miratimin e rrugës ballkanike të refugjatëve, vendim që sipas tij që ka rezultuar me probleme në këto vende.

Ai tha se nuk i pëlqen ajo që ndodh në Maqedoni dhe shmang çdo takim me ish homologun e tij Gruevkin të cilit, siç tha ai, nuk donë t’i thotë as “mirëdita” ndërsa shtoi, se marrëdhënie të mira, ka me liderin e opozitës Zaev, raporton Zhurnal, përcjellë Klan Kosova

Comments
To Top