Lajme

Kroacia po i shet ishujt


Publikuar më:


Kroacia ka 1,185 ishuj nga të cilat vetëm 66 janë të banuara, por së shpejti mund të ndyshoj gjithcka.

Të gjithë janë të pabanuar dhe janë disa prej tyre që nuk kanë pasuri të patundshme ose janë në shkatërrim e sipër. Shumë pronarë pretendojnë se ishujt e tyre janë një investim ideal për dikë që mund të përballojë një vend turistik privat dhe luksoz, shkruajnë mediat kroate, përcjell albinfo.ch

Disa janë shitur për vite me radhë. Ndërsa disa janë ende në shitje..Cmimi i tyre kap shifrën nga 750 mijë euro deri 1.5 million euro.

Comments
To Top