Lajme

Krimi i serbëve në Kosovë, vajzës së vogël ia vranë familjarët pastaj ia këputën dorën


Publikuar më:


Një video që po qarkullon në ‘Twitter’ nga lufta e fundit në Kosovë, tregon historinë e një vajze të vogël të quajtur Drenusha. 

Pasi që forcat paramilitare serbe ia kishin vrarë nënën dhe babin, ata ia kishin prerë edhe dorën, transmeton Indeksonline. 

Fatmirësisht disa doktorë nga Kosova kishin arritur ta shpëtonin Drenushën e vogël. 

Kjo është edhe një provë tjetër se si ushtria serbe kishte kryer gjenocid mbi  shqiptarët, duke mos përjashtuar as më të vegjlit.

Edhe pse kanë kaluar 20 vite nga lufta, ajo se çka ka bërë Serbia në Kosovë nuk do të harrohet kurrë./Indeksonline/

Maximus@RameMariqi

This is Drenusha , after #serbs killed her mother and her brother they cut her hand too but luckily she was saved by a team of doctors! #Kosovo #Kosovowar stories #serbia3510:03PM – Jan 11, 201928 people are talking about this

To Top