Ferizaj

KQZ miraton emrat e 13 deputetëve që do të zëvendësohen


Publikuar më:


KQZ-ja miratoi 13 rekomandimet për kandidatët e radhës që do të zëvendësojnë deputetët e deritashëm të Kuvendit të Kosovës.

12 prej tyre me votimin e Qeverisë Kurti janë bërë zëvendëskryeministra dhe ministra.

Ndërsa Daut Haradinaj, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ia ka liruar vendin e deputetit kolegut të tij partiak Shemsedin Dreshajt.

Emrat e deputetëve që do të zëvendësohen:

AAK

Daut Haradinaj – Shemsedin Dreshaj

LVV

Donika Gërvalla Schwarz – Shqipe Isufi

Arben Vitija – Enver Haliti

Hekuran Murati – Mirsad Shkreta

Faton Peci – Gramos Agusholli

Liburn Aliu – Alban Bajrami

Arbërije Nagavci – Yllza Hoti

Hajrulla Çeku – Jahja Kokaj

Rozeta Hajdari – Gresa Bytyqi Kelmendi

Xhelal Sveçla – Hydajet Hyseni Kaloshi

KDTP

Fikrim Damka – Enis Kervan

IRDK

Elbert Krasniqi – Fridon Lala

NDS

Emilija Redžepi – Samra Ilijaz


To Top