Lajme

Kosova gati për pritjen e Joe Biden


Publikuar më:


Kosova ka filluar përgatitjet intensive për vizitën e zëvendëspresidentit amerikan Joe Biden, i cili pritët të vizitojë Kosovën më 17 gusht, e vizitën e tij po konsiderohet si historike nga krerët shtetëror.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vizitën e Biden e sheh si moment të mirë për paqen dhe stabilitetin rajonal.

Comments
To Top