Lajme

Konfirmohet: Serbia arreston drejtorin e Policisë së Mitrovicës


Publikuar më:


 

Arrestimi ka ndodhur në pikën kufitare “Dheu i Bardhë”, mbrëmë rreth orës 00:00, ka zbuluar për lajmi.net Daut Hoxha, zyrtar për informim në PK.

Policia nuk i di arsyet e arrestimit, e madje nuk e di as vendin se ku gjendet për momentin drejtori Thaçi.

Lajmi.net do të ju mbajë të informuar për ngjarjen.


 

09:37: Disa media në Kosovë po raportojnë se policia kufitare e Serbisë ka arrestuar Drejtorin e Policisë së Mitrovicës Nehat Thaçin.

“Gazeta Monitor” dhe “Gazeta Express”, duke u thirrur në burime të veta, raportojnë se Thaçi është arrestuar përderisa kishte në plan që të kalonte nga Serbia.

Nuk dihej destinacioni i tij.

Lajmi.net ka tentuar që të kontaktojë me zyrtarë policorë për të konfirmuar lajmin, por këta të fundit nuk janë lajmëruar.

.

Comments
To Top