Ferizaj

Komuna e Ferizajt me program për festën e 17-Shkurtit


Publikuar më:


Komuna e Ferizajt ka bërë publike dje programin për nder të Pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Sipas njoftimit, ky program do të filloj që nga nesër, e premte, me aktivitete sportive dhe edukativo-arsimore.

Ditën e shtunë do të ketë koncert flautë dhe çelo.

Ndërsa, 17 shkurtin , ferizajasit do ta nisin me homazhe tek varrezat e dëshmorëve.

Pas akademisë solemne, koncertit për fëmijë, aktiviteteve për të rinjë edhe ekspozittës kolektive, dita e Pavarësisë do të përfundoj me shfaqjenteatrore “Derisa vdekja nuk na ndanë”, në ora 20:00.

To Top