Lajme

Komploti serbo-rus: 200 mijë euro për të vrarë ish-kryeministrin malazez


Publikuar më:


Millo Gjukanoviq

Pas investigimit të prokurorëve, dy rusët janë identifikuar si Eduard Shirokov dhe Vladimir Popov. Zyrtarët malazezë thanë se ata kanë takuar më 26 shtator, në Moskë, Aleksandar Sindellicin, kreun e organizatës nacionaliste Ujqërit Serbë, për të organizuar komplotin. Raportohet se ata i kanë dhënë Sindellicit 200 mijë euro, raporton REL.

Rreth 20 shtetas serbë dhe malazezë, përfshirë Sindelliqin, janë arrestuar në Mal të Zi më 16 tetor, në lidhje me komplotin e dyshuar. Vendndodhja e Shirokovit dhe Popovit nuk dihet. Rusia ka mohuar çdo përfshirje në komplotin e dyshuar.

.

Comments
To Top