Ferizaj

Klubi futbollistik “Vizioni “udhëtoi për në Danimarkë


Publikuar më:


Klubi futbollistik “Vizioni” në krye me trajnerin Qerim Shaqirin, këtë të shtunën në orët e hershme të mëngjesit kanë udhëtuar për në Danimarkë.
Suksese këtyre futbollistëve, ju ka dëshiruar edhe numri një i qytetit të Ferizajt, Muharrem Svarqa, i cili ishte me ta gjatë kohës që ata bën nisjen në formë të organizuar për në Danimarkë.
Në këtë turnir marrin pjesë shumë shtete dhe është turnir në futboll të vogël. Turnir është tradicional dhe KF “Vizioni” ka disa vite që merr pjesë në të ku të rinjët ferizajas kanë mundësi që ti shfaqin vlerat e tyre në futboll si do të kenë mundësinë që të vëzhgohen nga shumë ekspert të futbollit.13718575_1217073781660776_2237176995781817891_n

Comments
To Top