Sport

Kjo është vlera e kombëtares së Ukrainës (FOTO)


Publikuar më:


Ukraina e Andriy Shevchenkos është kundërshtari i radhës i Përfaqësueses së Kosovës, në ndeshjen që luhet në Krakovë të Polonisë.

Vlera e Ukrainës është shumë më e madhe se ajo e Kosovës, rreth 100 milionë euro më shumë.

Faqja që merret me përllogaritjet e vlerave të skuadrave dhe lojtarëve, ‘Transfermarkt’, e vlerëson Ukrainën 122.80 milionë euro, përcjell Lajmi.net.

Në anën tjetër vlera e ekipit të Kosovës llogaritet 20.55 milionë euro.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

Comments
To Top