Ferizaj

Kisha katolike “Engjëlli i Rojës” në Ferizaj shënon përvjetorin e sajë


Publikuar më:


Këtë të diele në Ferizaj   është shënuar  përvjetori i kishës katolike “Engjëlli i Rojës” .

Mesha është drejtuar nga Don Lush Gjergji i cili tha se kjo ditë sivjet shënohet si më e veçantë, pas shenjtërimit të Nënë Terezës.

Don Lush Gjergji  dhe besimtarë të tjerë nga kjo kishë ju lutën shenjtërisë së saj për mbrojtje dhe afrim me Zotin.

Ditë më parë rruga që çon deri të kjo kishë është emërtuar me emrin e të shenjtës Nënë Tereza.

Engjëll i rojës është një engjëll i cili, sipas traditës së krishterë, shoqëron çdo person në jetë, duke e ndihmuar atë në vështirësi.

Me këtë rast  Don Lush Gjergji mori urime nga  personalitete publike, struktura udhëheqëse të Ferizajt  dhe shoqëria civile .

14397308_10209232766049340_1874378843_n 14528260_10209232765369323_1319954576_n 14522355_10209232764249295_1849555638_o

14570243_10211274162120031_8722658813654153817_n-1

Comments
To Top