Sport

KHF Ferizaj ftohet në turneun e madh në Bullgari


Publikuar më:


Klubi i hendbollit Ferizaj (femrat) është ftuar në turneun e madh në Bullgari.

“Klubi Ferizaj është ftuar në turneun ndërkombëtar në qytetin Sllivnica, ku pjesëmarrës do të jenë 4 ekipe: Hc Sllivnica nga Bullgaria, ZHRK Çair nga Maqedonia e Veriut, ZHRK Pirot nga Serbia dhe Ferizaj”, bëhet e ditur nga klubi i Ferizajt.

Ky turne është i mirëseardhur për ferizajaset për të pa formën e tyre dhe në anën tjetër edhe një përvojë e re në rrafshin ndërkombëtar.

Ferizaj është anëtar i Superligës së Kosovës dhe synon katër vendet e para

To Top