28,04,2024

KF ÇELIKU I FERIZAJT SI ÇELIK

Must Read

Ferizaj.07.10.2017. Ekipi i KF Çelikut në kuadër të javës së gjashtë të Ligës së Dytë të Kosovës Grupi-B shënoi fitoren e katërt këtë edicion. KF Çeliku-KF  Drenoci 5-1

Ndeshja hapëse e javës së gjashtë të Ligës së Dytë të Kosovës-Grupi B u zhvillua në Ferizaj ku ekipi i KF  Çelikut, e dominoi në tërësi këtë takim.

Ndeshja u zhvillua nëpër një mot me shi dhe të ftohtë, por as kjo nuk e ndali ekipin e KF Çelikut të arrij deri te suksesi i radhës.

Golat për ekipin e KF  Çelikut i shënuan Shpejtim Muhaxheri (2), Taulant Hashani (2) dhe një gol e shënoi Ymer Hoxha. Ekipi i KF Çelikut e nisi në mënyrën më të mire, duke shënuar qysh në minutat e pare me dy golat e Shpejtim Muhaxherit dhe Taulant Hashanit. Taulant Hashani shënoi edhe njëherë për ta përmbyllur pjesën e pare me rezultat 3-0. Në pjesën e dytë ra paksa tempi i lojës dhe ekipi i Kf Çelikut shënoi edhe dy gola përmes lojtarëve Ymer Hoxha dhe Shpejtim Muhaxheri. Ekipi i Drenocit shënoi golin e nderit përmes penaltisë për rezultatin përfundimtar 5-1 në dobi të KF  Çelikut. Duhet theksuar se në këtë takim për ekipin e KF  Çelikut debutoi edhe Mensur Idrizi një emër i madh i futbollit Ferizajas dhe atij Kosovar. Duhet cekur se ekipi i KF  Çelikut kishte mungesa në këtë takim, si Petrit Rushiti, Fatlum Hajrullahu, Betim Behluli dhe Lirak Abdullahu. Për fund theksojmë se loja ishte shumë korrekte nga dyja palët dhe nuk u nda asnjë karton gjatë gjithë takimit.

Të fundit

Dy të plagosur në Ferizaj pas të shtënave me armë

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë në mesnatë. Rasti ka ndodhur në në...