Lajme

Këto ishin fjalët e atentatorit: Vetëm të vdekur mund të më nxirrni nga këtu (Video, +18)


Publikuar më:


Personi që qëlloi mbi të është identifikuar si Mer Altintas 22-vjeç, pjesëtarë i policisë turke, i cili në momentin kur filloi të gjuaj me revole i është drejtuar të pranishmëve me një mesazh kërcënues, transmeton Telegrafi.

Në momentin që nxori revolen nga brezi dhe qëlloi nga prapa ambasadorin rus, Altintas tha, “Allah Akbar, mos e harroni Aleppon, Sirinë. Dilni jashtë. Vetëm të vdekur mund të më nxirrni nga këtu. Të gjitha ata që morën pjesë në vrasje do të paguajnë. Njerëzit e bardhë nuk janë të sigurt atje, por edhe ju nuk do të jeni të sigurt”.

.

Comments
To Top