Sport

Këta janë top 10 futbollistët më të paguar në Ligën e Kampionëve (Video)


Publikuar më:


messi-ronaldo

Para ndeshjeve të kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve, është publikuar edhe lista e top 10 lotjarëve më të paguar të cilët ende janë në këtë kompeticion.

Revista franceze “France Football” ka publikuar një listë të 10 futbollistë më të paguar të cilët ende janë në këtë garë, përcjell Gazeta Blic

Më poshtë mund të shihni listën e plotë dhe videon:

1. Leo Messi – €74 milionë

2. Cristiano Ronaldo – €67.4 milionë

3. Neymar – €43.5 milionë

4. Zlatan Ibrahimovic – €28.5 milionë

5. Thiago Silva – 26.5 milionë

6. Angel Di Maria – €26 milionë

7. Gareth Bale – €24.5 milionë

8. Thomas Muller – €23.6 milionë

9. Andrés Iniesta – €21.5 milionë

10. Luis Suarez – €20.3 milionë

/Gazeta Blic/

Comments
To Top