Sport

Këta janë personat që mrekullisht i shpëtuan tragjedisë (FOTO)


Publikuar më:


Në aeroplanin që udhëtonte nga Bolivia në drejtim të Kolumbisë, kanë gjetur vdekjen 75 persona, përfshirë edhe lojtarët e skuadrës braziliane, Chapecoense, që udhëtonte për të luajtur finalen e turneut, që në Evropë njihet si ‘Liga e Evropës’.

Sipas raportimeve zyrtare, deri më tani të shpëtuar llogariten vetëm gjashtë persona, një infermiere që ofron ndihmë shëndetësore në aeroplan, Ximena Suarez Otterberg, dhe tre futbollistë të skuadrës braziliane, Hélio Hermit Net, Alan Rusch dhe Jakson Ragnar Follman.

Identiteti i dy personave të tjerë të shpëtuar ende nuk dihet.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top