Sport

Katastrofë për Ozilin (Foto)


Publikuar më:


ozil0

Mesut Ozil nuk është më mbreti i asistimeve.

Asi i Arsenalit, Mesut Ozil, nuk është më futbollisti me më së shumti asistime në Angli.

James Milner i Liverpool ka pasur më shumë ndikim për ekipin e tij se sa Ozil për Arsenalin këtë vit, përcjell Gazeta Blic nga “The Sun”

Statistikat dëshmojnë se James Milnar ka asistuar trefish më shumë se Ozil për vitin 2016, duke i hequr mesfushorit gjerman kurorën e “mbretit të asistimeve”

Ajo çfarë është shokuese është fakti se Milner vetëm në dy ndeshjet e fundit të tij ka asistuar më shumë se sa Mesut Ozil ka asistuar gjithë vitin për Arsenalin.

Në 19 paraqitje në vitin 2016, James Milner ka asistuar nëntë herë dhe ka shënuar katër gola.

Këto statistika janë publikuar nga faqja e njohur e statistikave, “Opta”. /Gazeta Blic/

01_15124556_8f249f_2801665a

Comments
To Top