Sport

Kastrioti ja bënë “terr” Dritës së Gjilanit


Publikuar më:


Derbi i ndeshjes në hendboll në mes të Kastriotit të Ferizajt dhe Dritës së Gjilanit  është mbyllur me rezultat  33:25

Ishte kjo ndeshje e javës së pestë  në kuadër të Superligës , ku dy këto ekipe synojnë kreun e tabelës . Edhe pse  pritej  që  Kastrioti në këtë ndeshje  të jetë favoritë, kjo u vërtetua sot pas këtij takimi.

Takimi u mbyll me një diferencë  prej 8 golave që fletë për një  gjendje të mirë të ekipit ferizajas.

14610560_1297317326980435_1032465017_n

Comments
To Top