Lajme

Kadaj-Bujupi: MSA-ja ia ka humbur Kosovës 25 milion euro


Publikuar më:


Donika Kadaj Bujupi

Kadaj–Bujupi thotë se nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje nuk nënkupton avancim politik.

“MSA ka probleme. Së pari nuk ka përfitim politik, Kosova ende nuk njihet si shtet nga disa shtete të Evropës. Pra nënshkrimi i MSA-së nuk nënkupton avancim për integrim dhe viza. Marrëveshja nuk do të ratifikohet nga parlamentet e vendeve tjera anëtare të Evropës. 25 milion ka humbje nga MSA-ja”, ka deklaruar ajo./zëri

Comments
To Top